חלק בלתי נפרד מהחשיבה קדימה המאפיינת את עולם הביטוח, הוא תחום החיסכון. אם הפוליסות השונות אמורות להעניק לך כיסוי מפני תקלות שונות שעלולות לקרות, ומעניקות לך הגנה מפני הפסדים – תכניות החיסכון הן הצד השני של המערך.

עבור עצמאים וגם עבור שכירים, תכנון התיק הביטוחי משלב בדרך כלל את שני החלקים הללו, תוך התייחסות ליכולות הקיימות והעתידיות, ולצרכיו השונים של המבוטח. כמובן שתכניות אלה מאפשרות לך להשיג תשואה גבוהה בהרבה בהשוואה לזו שמעניקים הבנקים על התכניות השונות (ריבית אפסית, לרוב) ואנו נשמח לסייע לך ולהעניק לך הכוונה מדויקת ככל שניתן.

לחצו כאן לפתיחת תוכנית חיסכון אישי באופן עצמי

רגע, אני הולך לאיבוד בין התכניות...

לכל אחד מהמוצרים מאפיינים ייחודיים ויתרונות משלו. זה הזמן להיכרות קצרצרה עם המסלולים השונים:

קרן השתלמות

 למעשה, זוהי תכנית חיסכון לטווח בינוני. יתרונה המרכזי בכך שהרווחים עליה (עד לתקרת ההפקדה השנתית) פטורים ממס. ניתן למשוך את הכספים מהקרן לאחר 6 שנים.

ביטוח מנהלים

זהו סוג של תכנית פנסיונית – חיסכון לגיל הפרישה, שאליה מפקיד המבוטח כספים מדי חודש. התכנית כוללת גם מרכיב של "אובדן כושר עבודה" וכן "ביטוח ריסק" שכולל סכום חד פעמי שיינתן לקרובי המשפחה במקרה שבו המבוטח נפטר, חלילה.

קופת גמל

זהו שם כללי למכשירי חיסכון מסוגים שונים המאפשרים למבוטח לחסוך כסף לטווח הבינוני או הארוך (לאמיתו של דבר, גם קרן השתלמות נכללת ב"משפחה" זו). קופות הגמל הוותיקות יותר שילבו בין כספים שניתנים למשיכה חד פעמית ("הוני") לבין קצבה חודשית ("קצבתי"), זאת בשונה מהקופות שנפתחו לאחר שנת 2008. עם זאת, קיימים גם מסלולים חדשים המאפשרים שילוב כזה (כמו למשל "קופת גמל להשקעה").

בכל מקרה חשוב לזכור שבכל אחד מהמסלולים זיכויי מס שונים ו"תקרה" שונה (שמעליה חלה חובת מס על רווחים), וכן שעל חלקים שונים בפוליסה ניתן בהחלט להתמקח וליהנות מתנאים טובים יותר (כמו למשל דמי ניהול, שלשינוי של פחות מאחוז בהם יכולה להיות משמעות של אלפי ₪ ואף יותר בטווח הארוך)