אם יש משהו שאפשר להגדיר אותו כ"סיכון תמידי ומשתנה" זה כנראה הכביש… לצד נהיגה זהירה ותפילת הדרך חשוב לדאוג לכיסוי ביטוחי עבור הרכב שלך.

"תיק הרכב" שלך יכלול פוליסה שתכסה אותך בצורה המתאימה ביותר לצרכים שלך (סוג הרכב, גיל וותק הנהגים ועוד). מעבר לביטוח חובה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף ניתן להזמין גם הרחבות שונות שיעניקו לך מקסימום שקט נפשי, בייחוד במקרים של תאונה חלילה: גרר זמין לכל מקום 24 שעות ביממה; רכב חליפי למקרה שבו רכבך מושבת או נמצא בתיקון; כיסוי מפני נזק לשמשות; ביטול השתתפות עצמית; והרחבת הכיסוי לפנסים ומראות במקרה שאלה נפגעו (כן, זה יכול לקרות גם כשהרכב חונה בלילה ברחוב שמתחת לביתך).

למה בכלל צריך את כל הסעיפים האלה?

פעם אחת ולתמיד, הגיע הזמן לעשות סדר בנושא ביטוח רכב… הנה המידע שחשוב לך לדעת (ובינינו, הוא די פשוט):

ביטוח חובה

מכסה אותך במקרה שחס וחלילה נגרם נזק גופני לאחד מיושבי הרכב או לאדם אחר שנפגע ממנו (נוסעים ברכב שמעורב בתאונה, הולכי רגל וכדומה). כפי שמובן משמו, זהו כיסוי חובה ובלעדיו אסור לרכב לנסוע אפילו לא מטר!

ביטוח צד ג'

מעניק כיסוי למקרה שבו נגרם נזק לרכב אחר או לרכוש כלשהו. טכנית אין חובה חוקית לרכוש פוליסה כזו, אבל בפועל, אפשר להגיד שממש חייבים אותה… בלעדיה, גם תאונה קטנה מאוד יכולה לעלות הרבה מאוד כסף (אם במקרה פגעת ברכב יוקרתי, הנזק יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף יותר!)

ביטוח מקיף

מעניק לך כיסוי מפני נזק שנגרם לרכבך, וכן מפני גניבה. בדרך כלל בעלי רכבים ששוויים נמוך מאוד לא ירכשו ביטוח כזה, אולם לבעל רכב ממוצע כדאי מאוד לקבל הגנה מקיפה. אחרי הכל, נזקים כאלה ואחרים וגם גניבות אינם דבר נדיר.