כדי להגיע "אל הנחלה", צריך קודם להבטיח את "אל המנוחה"… ביתך הוא ללא ספק מבצרך, אבל זה יקרה רק בתנאי שיש לך את ההגנה האופטימלית מפני כל תרחיש.

את ביטוח הדירה עבורך נבצע רק לאחר שנבין היטב מה בדיוק דרוש לך: אם הדירה שייכת לך או שהיא מושכרת (ואולי אף מחולקת…), אם מדובר בבית פרטי או בנכס משותף וכו'. לכל אחד מהמשתנים הללו ישנה משמעות. גם אם ברשותך דירה ומישהו אחר שוכר אותה ממך, כדאי לקבל הכוונה בנוגע לחלקים השונים הנמצאים באחריותך ולאלה שהם "דאגה של השוכר". נשמח להעניק את כל ההכוונה הנדרשת ולייצר מעטפת הגנה מושלמת.

מה כבר יש לבטח בדירה? שמנו מזוזה...

השומר האמיתי של דלתות ישראל הוא ללא ספק היושב במרומים. מה שאנחנו עושים כאן זו אכן השתדלות קטנה. ביטוח הדירה מורכב משני חלקים עיקריים, שעליהם ישנן הרחבות נוספות.

ביטוח מבנה

לא מעט גורמים יכולים לגרום נזק למבנה עצמו (קירות, רצפה, גג וכו'). ביניהם: שריפה, פגיעה בצנרת המים הגורמת לנזילה משמעותית (לעתים מצריכה שיפוץ בעלות גבוהה מאוד) וכמובן נזקים שונים המוגדרים כ"כוח עליון" – רעידות אדמה ונזקי טבע שונים.

ביטוח תכולה

בשונה מהכיסוי הקודם שמתייחס למבנה עצמו, זהו כיסוי מפני כל פגיעה שנגרמה לתכולת הדירה – ריהוט, מכשירים חשמליים, ציוד יקר ערך, תכשיטים, בגדים וכל חפץ אחר. לצד גניבה ופריצה הכיסוי כולל גם אובדן של החפץ שאירע מחוץ לנכס. תכולת הדירה בכל מקרה שייכת לך ולכן חשוב להשקיע בביטוח שלה.

בנוסף, חשוב לבטח את הנכס מפני נזקי גוף, שעלולים להיגרם למישהו אחר שביקר בביתך. גם החלקה קטנה של שכן או המנקה יכולים לגרום לשברים או פציעות שונות כתוצאה מהנפילה, ולהסתיים בתביעה של מאות אלפי שקלים. חשוב מאוד להיות מוגן מראש מפני מקרים כאלה.